Lubimy kosmiczne pomysły!
Masz takie? Napisz do nas: made@happy-island.pl
Przydatne strony:
Happy Island
ul. Cichociemnych 17
42-700 Lubliniec

Pylony — czym są i gdzie można je wykorzystać?

Na obecnym rynku praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa korzystają z co najmniej kilku form reklamy.

Wielkoformatowe banery, litery przestrzenne, płatne ogłoszenia w gazetach czy internecie to tylko niektóre z dostępnych form promocji. Sposobów na rozpowszechnianie marki przybywa wraz z rozwojem technologii. Pylony są jedną z najbardziej nowoczesnych i uniwersalnych form przekazu. Reklamy tego typu mogą być dostosowane do konkretnego miejsca, dlatego trafiają do wielu odbiorców. Mogą znacznie zwiększyć zainteresowanie daną firmą i bardzo pozytywnie wpłynąć na sprzedaż.

Co to jest pylon reklamowy?

Pylony i totemy to pionowe konstrukcje reklamowe, które zazwyczaj wykonywane są w dużych rozmiarach. Umieszcza się je głównie przed siedzibą firmy, przy wjeździe na parking lub w holu biurowca. Są to wolnostojące obiekty, które zawierają jasną i czytelną informację dla odwiedzających. Mogą np. wskazywać piętro, na którym znajduje się centrala lub po prostu zapraszać do wizyty w biurze sprzedaży. Bardzo często witacze i pylony projektowane są tak, aby spełniały funkcję zarówno informacyjną, jak i reklamową.

Zamontowanie tablic reklamowych wymaga zagospodarowania pewnej przestrzeni. Jeśli pylon ma stanąć na działce, która należy do firmy, to nie powinno być żadnych komplikacji. Problem może pojawić się w momencie, kiedy przedsiębiorstwo wynajmuje miejsce do prowadzenia swojej działalności. W takim przypadku należy się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Budowa pylonów i totemów

Pylony reklamowe mają bardzo charakterystyczną budowę. Są to wolnostojące konstrukcje, które wyróżniają się z otoczenia swoją wysokością. Bardzo często stają się punktami orientacyjnymi, gdyż widoczne są nawet z dalekich odległości. Mogą być montowane w dowolnym miejscu, ale najczęściej można je spotkać w sąsiedztwie firmy, którą reklamują. W niektórych przypadkach na jednym pylonie widnieją wizytówki kilku lub nawet kilkunastu firm. Dzięki temu odbiorcy wiedzą, jakie przedsiębiorstwa działają na wyznaczonym terenie czy w danym budynku.

Różne rodzaje pylonów i totemów reklamowych

Witacze i pylony mogą pełnić funkcję nośnika reklamy, informacji lub tablicy kierunkowej. Dostępne są w różnych rozmiarach i formach. Najpopularniejszą wersją są wielkoformatowe banery, które zawierają czytelne i stylowe napisy oraz elementy graficzne. Ich ułożenie może być dostosowane do projektu lub miejsca, w którym mają się znajdować. W zależności od wymagań do wyboru są:

  • pylony i totemy pionowe,
  • witacze i pylony poziome,
  • pylony podświetlane,
  • naścienne konstrukcje reklamowe,
  • pylony jednostronne.

Witacze i pylony reklamowe — gdzie je wykorzystać?

Pylony i totemy mogą być przytwierdzane do podłoża na stałe, co znacznie zwiększa ich stabilność. Mogą też być konstrukcją reklamową montowaną na określony czas. Z tego powodu są to idealne nośniki do rozpowszechniania informacji o sezonowych promocjach. W przeciwieństwie do liter przestrzennych witacze i pylony reklamowe nie muszą być przytwierdzane bezpośrednio do ściany. Dlatego można je wykorzystać w dowolnym miejscu. Dzięki materiałom odpornym na eksploatacje tablice sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Wielkogabarytowe pylony i totemy będą idealną formą promocji salonów sprzedaży, stacji benzynowych czy też innych punktów usługowych.

Zalety pylonów i totemów reklamowych

Najbardziej zauważalną zaletą różnych witaczy i pylonów reklamowych jest oczywiście ich wyrazistość. Wielkoformatowe tablice trafiają do większej liczby odbiorców niż litery przestrzenne, banery czy potykacze. Konstrukcje tego typu mogą osiągać kilka metrów wysokości. Często są też łączone z systemem oświetlenia, który zapewnia widoczność w nocy.

Pylony i totemy reklamowe należą do grupy wizualnych środków przekazu. Dlatego nie można zapominać o odpowiednim zaprojektowaniu grafik i napisów, które mają być przedstawiane na tablicy. Gabaryty są na tyle duże, że nie ma wielu ograniczeń w zamieszczaniu niezbędnych treści. Oprócz wyeksponowania logo i nazwy firmy można wskazać lokalizację oraz przekazać kilka wartościowych informacji. W przypadku stacji benzynowych będą to na pewno ceny paliw.

Jaka jest rola tablic reklamowych?

Wysokie konstrukcje reklamowe mają być przede wszystkim estetyczną i nowoczesną formą oznaczenia siedziby przedsiębiorstwa. Podkreślają one pozycję i dobry wizerunek marki oraz zaznaczają obecność firmy w danej okolicy. Dlatego taka wizytówka to świetny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.

ikona produktu
ikona produktu
ikona produktu
ikona produktu
ikona produktu
ikona produktu
facebook logo instagram logo pinterest logo